25 lipca 2015

Kolorowa poduszka

Poduszka wykonana jest z anilany na kanwie. Spód podszyłam bordowym aksamitem. Poniżej przedstawię sposób wykonania, ponieważ wydaje mi się, że metoda ta jest efektowna i mało stosowana. Można wykonywać różne wzory. Poduszkę oczywiście zgłaszam na Linkowe Party 8.
Potrzebna jest deseczka, najlepiej z boazerii, ponieważ musi być rowek. Moja deseczka ma wysokość 3,5 cm, grubość 1 cm. Długość nitki wynosi 9 cm. Im krótsza nitka, tym lepiej, ale trudniej jest zrobić pętelkę.Włóczkę owijamy równo nitka przy nitce naokoło deseczki.

 
Następnie żyletką przecinamy włóczkę wzdłuż rowka. Ważne jest, aby włóczkę owijać starannie, wtedy nitki są jednakowej długości i oczywiście za każdym razem jedną warstwę.
  


Nitkę składamy na połowę, przeplatamy za pomocą szydełka przez otwór w kanwie i wiążemy pętelkę.

 

4 komentarze:

 1. Jej i tak każdą niteczkę z osobna, toż to masę pracy :) ale efekt jest fajny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście technika dla wytrwałych. Bardzo dziękuję za miły komentarz.

   Usuń
 2. Robiłam kiedyś takie poduszki - sztuk dwie. Zamiast kanwy używałam szarego lnu, w którym wcześniej powyciągałam nitki (po 4 co 4). potem igłą od maszyny dziewiarskiej wplatałam pęczki włóczki. Masa pracy, ale efekt podobny. Świetny sposób na zagospodarowanie resztek.
  Twoja podusia cudnie wyszła. Aż chciałoby się do niej przytulić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że znalazł się ktoś, kto stosował tę technikę. Robiłam jeszcze kiedyś mały kilim na ścianę. Zaletą jest to, że można takie rzeczy prać ręcznie i nie trzeba czyścić chemicznie. Bardzo dziękuję za ciepły komentarz:)

   Usuń

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odwiedzają mojego bloga
i pozostawiają przemiłe komentarze, motywujące do dalszej twórczości.